पुर्वका चलचित्रकर्मीहरु संगठित, प्रदेशस्तरीय चलचित्रकर्मी महासंघ गठन

  • २२ बैशाख २०७६, आईतवार

प्रदेश १ का चलचित्रकर्मीहरुको भेलाले अरुण प्रधानको अध्यक्षतामा १३ जना सदस्यीय प्रदेश १ स्तरीय चलचित्रकर्मी महासंघ गठन गरेको छ ।

प्रदेश १ मा रहेका चलचित्र निर्माता, निर्देशक, कलाकार, प्राविधिक, गीत तथा संगीतकर्मी, चलचित्र लेखकहरुको हक हित तथा अधिकारको संरक्षण गर्दै एउटै छातामुनी एकबद्ध बनाउने उदेश्यले चलचित्रकर्मी महासंघ प्रदेश नं. १ गठन भएको हो ।

महासंघमा महासंघमा अध्यक्ष अरुण प्रधान, वरिष्ठ उपाध्यक्ष पर्शुराम चौधरी, उपाध्यक्ष लाखमान योञ्जन, महासचिव दिनेश कोइराला इ कोषाध्यक्ष सागर सिंगल रहेका छन् । यस्तै सदस्यहरुमा सन्तोष सरकार, कृष्ण प्रसाद नेपाल, तिर्थ याक्सा, मनिता तामाङ, तुलसी घिमिरे, माधब केसी, सुजित शाह, जोग माया लुम्बा चयन भएका छन्  ।

महासंघको सल्लाहकारमा भने असोक चेम्जुम्ङ, दवा खवास, केशव रायमाझी, सौगात रिजाल, प्रेम सुब्वा, शत्रुधन अन्सारी र किशोर सम्बाहाम्फे रहेका छन् । महासंघले १ बर्षभित्र आफ्नो बिधान तयार गर्ने लगायतका चलचित्र सम्बन्धी विविध क्रियाकलापहरु गरिने अध्यक्ष अरुण प्रधानले जानकारी गराए ।

li>