शुक्रबारदेखि शुरू गरिएकाे उक्त अभियानमा जिल्ला प्रहरी कार्यालय मोरङले साथ दिने भएकाे छ । शुक्रबार बिहान दुई घण्टा कटहरीको जुडीखोला किनारमा दिसा गर्न आउनेलाई ड्रोन क्यामेराले निगरानी समेत गरेका थिए ।

ड्रोन क्यामेरा उडेको देखेर कटहरीको जुडीखोला किनारमा बिहानै दिसापिसा गर्न पुगेकाहरू भागाभाग भएको कटहरी–४ का वडाध्यक्ष मन्टुन शेखले बताए । खुला ठाउँमा शौच गर्नहरूलाई पनि गाउँपालिकाले समातेर फूलमाला, अबिर लगाइदिएर सम्मानसमेत गरेकाे छ।

समुदाय प्रहरी साझेदारी कार्यक्रमअन्तर्गत कटहरीलाई खुला दिसामुक्त अभियानमा सघाउ पुर्‍याउनका लागि शुक्रबार बिहान ५ देखि ७ बजेसम्ममा जुडीखोला क्षेत्रमा ड्रोन क्यामेराले निगरानी गरेको थियो ।

ड्रोन क्यामेराकाे निगरानी सकिएपछि जिल्ला समन्वय समिति प्रमुख नरेश पोखरेल, प्रहरी नायब उपरीक्षक घनश्याम श्रेष्ठलगायतका व्यक्तिहरूले खुला दिसामुक्तको ब्यानरसहित कटहरीको वडा ४ मा जनचेतनामूलक र्‍याली प्रदर्शनसमेत गरे ।

घरघरमा खुला दिसाबाट हुने असरबारे चेतनामूलक कार्यक्रम सञ्चालन गर्दा पनि खुला ठाउँमा शौच गर्न नछाडेपछि  सम्मान गर्ने अभियान सुरु गरेकाे कटहरी गाउँपालिकामा खुला दिसामुक्त अभियानका सहयोगी संस्था मातृभूमि महिला समाज मोरङका शान्ता दाहालले बताइन् ।

कटहरीमा अब शौचालय नबनेका घरमा निर्माण भइरहेको गाउँपालिकाका प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत गणेशबहादुर कार्कीले बताए । उनले शौचालय निर्माणमा भएकाले ढिलाइले मंसिर २९ गते गाउँपालिकालाई खुला दिसामुक्त गर्ने निर्णय असफल भएको बताए ।

गाउँपालिकाका प्रमुख रामकुमार कामतले पुस पहिलो साताभित्र सम्पूर्ण घरमा शौचालय निर्माण सकेर खुला दिसामुक्त गाउँपालिका घोषणा गर्ने तयारी रहेको जानकारीसमेत दिए ।(न्युज २४ बाट)