बिदेशबाट फर्केका इलामेलीहरु पनि संगठित, रिटर्नी माइग्रेण्ट नेपालको जिल्ला समिति गठन

  • १५ मंसिर २०७५, शनिबार

प्रवास बसेर फर्केकाहरु संगठित हुने क्रम चलिरहेको बेला पुर्ब प्रबासीहरुको संगठन रिटर्नी माइग्रेट नेपालको शनिबार सम्पन्न इलाम जिल्ला भेलाले नयाँ समिति बनाएको छ ।

सस्थाका केन्दिय सदस्य तथा प्रदेश न. १ का संयोजक गोकुल थापाको प्रमुख आतिथ्यतामा सम्पन्न भेलाले समिति चयन गरेको हो । भेलामा प्रदेश न. १ का सचिव भरत शिवाकोटी, प्रदेश सदस्य तथा मोरङ अध्यक्ष राजु भट्टराई, झापा अध्यक्ष भिम लकान्द्री, लगायत पुर्व प्रवासीहरुको उपस्थिति रहेको थियो ।

भेलाले ऋतु बास्तोलाको अध्यक्षतामा पछि पांचजना सदस्यहरु थप्नेगरी १७ सदस्य इलाम जिल्ला समिती गठन गरेको छ । जसमा उपाध्यक्ष कोकिल बुढाथोकी, सचिव दल बहादुर चौहान, सहसचिव योगेश रन्जितकार र कोषाध्यक्ष बिष्णु प्र दंंगाल चयन  भएका छन् ।

भेलाबाट गठित समितिका सदस्यहरुमा क्रमशः
दोर्जे मोक्तान , महेश श्रेष्ठ , मुकुल खडका, सरोज बोहरा, प्रशान्त शर्मा,भरत चौहान र चन्द्र दाहाल रहेका छ्न ।

कार्यक्रमका प्रमुख अतिथी गोकुल थापाले देशको जटिल अवस्थामा प्रवासीहरुले रेमिटेन्स मार्फत गरेको महत्वपुर्ण योगदानलाई सरकारले बिर्सिएको तर्फ ध्यानाकर्षण गराउंदै प्रवासीहरुले सिकेको ज्ञान र सीपलाई नेपालमा नै प्रयोग गर्न सक्ने वातावरण बनाउन सरकार समक्ष आग्रह गरे । त्यस्तै प्रदेश सचिव भरत शिवाकोटीले पुर्व प्रवासीहरु देशको विकास र समृद्धिका लागि राज्यसंग हातेमालो गर्न तयार रहेकोले उनीहरुले सिकेको सीप र दक्षतालाई पुनः प्रवास फर्कनबाट रोक्नु राज्यको दायित्व समेत रहेको बताएका थिए । कार्यक्रममा झापा अध्यक्ष भिम लकान्द्री, मोरङ अध्यक्ष राजु भट्टराई, झापा कोषाध्यक्ष रोशनी अधिकारी,शेर बहादुर कार्की लगायतले मन्तव्य राखेका थिए ।

कार्यक्रम  ऋतु बास्तोलाको सभापतित्वमा र सुनिल चौहानको संचालनमा भएको थियो भने स्वागत मन्तव्य दल बहादुर चौहानले राखेका थिए । Returnee Migrant Nepal झापामा गत मङ्सिर ७ गते र मोरङ र सुनसरीमा मङ्सिर ८ गते जिल्ला समिती गठन भैसकेको छ ।